Spoločný nákup fotovoltiky

Potrebujete poradiť?

Projekt CLEAR-X – skupinové nákupy fotovoltaických panelov

Projekt CLEAR-X – skupinové nákupy fotovoltaických panelov
Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.)

Solárna energia je pre domácnosti čoraz dostupnejšia a investícia do samovýroby energie v čase inflácie prináša okrem šetrenia nákladov aj ďalšie výhody. V roku 2022 združenie Spoločnosť ochrany spotrebiteľov (S.O.S.) realizovalo prvý kolektívny nákup fotovoltických panelov pre rodinné domy a podporilo pri výbere a nákupe fotovoltických zariadení 250 slovenských domácností. Spoločný nákup ponúka spotrebiteľom najlepší pomer ceny a kvality spolu s bezpečnou inštaláciou.

Naša spoločnosť je spoľahlivým a kľúčovým partnerom Spoločného nákupu v rámci projektu CLEAR-X. Na jar 2023 sme v rámci tohto projektu Spoločný nákup zabezpečili a zrealizovali viac ako 100 realizácií fotovoltaických elektrárni pre domácnosti na Slovensku.

Čo je Európsky projekt CLEAR-X – Spoločný nákup fotovoltiky?

Skupinový nákup fotovoltiky je aktivitou európskeho projektu CLEAR-X: Spotrebitelia lídrami energeticky ambicióznej reakcie a súčasne sa realizoval okrem Slovenska aj v Bulharsku, Litve, Severnom Macedónsku, Slovinsku a na Cypre. Projekt CLEAR-X je financovaný z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont 2020. Hlavným cieľom projektu je pomôcť domácnostiam investovať do energeticky efektívnych technológií (EE) a obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Má spotrebiteľom uľahčiť prístup k obnoviteľným zdrojom – za prijateľnú cenu a na základe spoľahlivých informácií. Viac o projekte si môžete pozrieť na stránke www.spolocnenakupy.sk. Ako inštalačný partner projektu Clear-X pre vás sledujeme nové výzvy aj do budúcnosti a vieme vám pomôcť zabezpečiť nákup a inštaláciu FV systému za veľmi výhodné ceny s garanciou kvality inštalácie preverenej stovkami realizácií. Oslovte nás.

Prečo je spoločný nákup fotovoltiky výhodnejší?

Skupinový nákupu S.O.S. zahŕňa nákup fotovoltických zariadení, inštaláciu systému a pripojenie do distribučnej siete. Veľkou výhodou spoločného nákupu je práve garancia pripojenia strešnej fotovoltiky do distribučnej siete. Z našich skúseností vieme, že často neochota, množstvo administratívnych úkonov a byrokracia s tým spojená je zbytočná a patrí k najväčším bariéram pripojenia malej fotovoltickej elektrárne.

Uvažujete o fotovoltaickej elektrárni?

Sme tu pre vás. Postaráme sa o kompletný návrh a realizáciu fotovoltaickej elektrárne. Pomôžeme vám zorientovať sa v množstve produktov na trhu a vybrať si tú najlepšiu možnosť a riešenie pre váš dom a vaše potreby.

V súčasnosti je možné získať od štátu finančnú podporu na inštaláciu malého fotovoltického zariadenia s výkonom do 10 kW z programu Zelená domácnostiam. Viac o aktuálnych dotáciách zistíte na našej web stránke.

Vyberte si pre stavbu vašej fotovoltaickej elektrárne kvalitného a spoľahlivého partnera.

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings
300+ realizácií domácich a firemných fotovoltaických elektrárni
13+ rokov praxe v obore solárnych systémov

Pokrokové riešenia a spolupráce s odborníkmi a univerzitami

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte