On-Grid fotovoltaický systém

Potrebujete poradiť?

On-Grid fotovoltaická elektráreň pre domácnosti a ľahký priemysel (do 10 kWp)

Čo je to On-Grid fotovoltaický systém?

On-grid fotovoltaický systém je typ solárneho energetického systému, ktorý je priamo pripojený k elektrickej rozvodnej sieti, je to najčastejší spôsob využitia solárnej energie a úspory nákladov za elektrinu v domácnosti. Je navrhnutý na napájanie domácností a ľahkých priemyselných zariadení. Elektrina vyrobená solárnymi panelmi je primárne určená na pokrytie energetických potrieb domácnosti.

Ako funguje On-Grid solárny systém?

Princíp využitia elektrickej energie spočíva v tom, že spotreba domácnosti je prioritne využívaná z fotovoltaickej elektrárne. Ak výroba solárneho systému nestačí, dodatočná energia je čerpaná z hlavnej elektrickej siete. Naopak, akýkoľvek prebytočný prúd môže byť buď presmerovaný späť do siete, v závislosti od podmienok distribútora, alebo efektívne smerovaný do iných aplikácií, ako je ohrev vody alebo iných spotrebičov prostredníctvom zariadenia na riadenie prúdu.

Tento solárny energetický systém je navrhnutý na napájanie domácností a ľahkých priemyselných zariadení. Elektrina vyrobená solárnymi panelmi je primárne určená na pokrytie energetických potrieb domácnosti. Ak výroba solárneho systému nestačí, dodatočná energia je čerpaná z hlavnej elektrickej siete. Naopak, akýkoľvek prebytočný prúd môže byť buď presmerovaný späť do siete, v závislosti od podmienok distribútora, alebo efektívne smerovaný do iných aplikácií, ako je ohrev vody alebo iných spotrebičov prostredníctvom zariadenia na riadenie prúdu.

Cena On-Grid fotovoltaickej elektrárne vrátane montáže

Podľa rozsahu požadovaných služieb si viete u nás vybať fotovoltaickú elektráreň s realizáciou na kľúč. Zistite viac o procese inštalácie fotovoltaickej elektrárne a našich službách. V prípade záujmu vám samozrejme radi pripravíme individuálnu ponuku On-Grid fotovoltického riešenia presne podľa vašich potrieb.

Cena On-grid fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

5kW solárny systém

Cena On-grid fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

8kW solárny systém

Cena On-grid fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

10kW solárny systém

Výhody On-Grid fotovoltiky:

Základné komponenty On-Grid systému:

Aby sa zabezpečil rýchlejší návrat investícií, spotreba domácnosti by mala zodpovedať času výroby panelov. V prípade domácností s nižšou spotrebou energie počas dňa sa odporúčajú úpravy spotreby, ako napr. zmena časovania ohrevu vody.

Využitie On-grid fotovoltaickej elektrárne:

Hybridná fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Tieto solárne riešenia sú bežne inštalované v rodinných domoch a výrobných zariadeniach, kde sa očakáva významná spotreba elektriny. Tento systém funguje bez skladovania energie v batériách, čo ho robí jedným z najdostupnejších možností.

Vlastníci však majú možnosť virtuálnej batérie, ktorá ukladá vašu nepoužitú energiu a umožňuje jej neskoršie využitie, napríklad v noci alebo za zamračeného dňa. Pri čerpaní z tejto virtuálnej batérie sa platia len prenosové poplatky. Chcete sa priblížiť k energetickej sebestačnosti ešte viac? V našej ponuke nájdete aj hybridné fotovoltaické elektrárne s batériou.

Požiadavky na inštaláciu FVE:

Naša ponuka On-Grid FVE:

Naša spoločnosť ponúka kompletné riešenie On-Grid fotovoltaiky:

Výhody

Nevýhody

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings
300+ realizácií domácich a firemných fotovoltaických systémov
13+ rokov praxe v obore solárnych systémov

Pokrokové riešenia a spolupráce s odborníkmi a univerzitami

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte