Hybridný fotovoltaický systém

Potrebujete poradiť?

Čo je to hybridný fotovoltaický systém?

Hybridný fotovoltaický systém je plnohodnotná fotovoltaická elektráreň s hybridným striedačom, ktorý kombinuje FV panely a lítiové batérie. Výkon z FV panelov je striedačom konvertovaný na AC 230V, pri účinnosti viac než 97% a okamžite dodaný do spotreby elektrickej energie domácnosti. Striedač meria tok prúdu na fáze a udržiava spotrebu elektrickej energie zo siete 0W na elektromeri.

Ako funguje hybridný solárny systém?

Hneď ako striedač detekuje vyšší výkon FV systému, ako je spotreba domácnosti, začne ukladať prebytočnú energiu do lítiových batérii pre neskoršie použitie. Ak je batéria plná, striedač posiela prebytočnú energiu na distribučnú sieť. Keď odber domácnosti prevyšuje výkon FV panelov, je potrebná energia odoberaná z batérií, čím striedač znovu udržuje spotrebu elektrickej energie zo siete na nule. Ak ani výkon FV systému v kombinácii s batériou nie je dostačujúci na pokrytie spotreby domácnosti, potrebná elektrická energia je odoberaná z distribučnej elektrickej siete.

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne vrátane montáže

Podľa rozsahu požadovaných služieb si viete u nás vybať fotovoltaickú elektráreň s realizáciou na kľúč. Zistite viac o procese inštalácie fotovoltaickej elektrárne a našich službách. V prípade záujmu vám samozrejme radi pripravíme individuálnu ponuku fotovoltického riešenia presne podľa vašich potrieb.

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

5kW solárny systém

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

8kW solárny systém

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

10kW solárny systém

Výhody hybridného solárneho systému:

Maximalizuje energetickú nezávislosť domácnosti

Hybridný systém je skvelý spôsob, ako mať svoje napájanie pod kontrolou. Máte možnosť byť svojim vlastným poskytovateľom energie so solárnymi panelmi a záložnou batériou, aj s pridanou záchrannou sieťou – pripojenie k elektrickej sieti. Hybridný systém vám ale aj v prípade výpadku siete umožní prístup k elektrickej energii.

Umožňuje uskladňovať prebytočnú energiu do batérie

Vaša solárna batéria bude uchovávať väčšinu, ak nie všetku prebytočnú energiu, ktorú váš systém generuje, namiesto toho, aby ju predával späť vašej distribučnej spoločnosti. Vďaka tomu čerpáte zo siete iba malú časť vašej elektrickej energie, čo vám výrazne zníži účty za elektrinu.

Neustále pripojenie aj za zlých podmienok

To, čo robí hybridný systém jedinečným, je skutočnosť, že aj počas nepriaznivého počasia a nočného používania budete krytí. Záložnú batériu máte naplnenú energiou a ak potrebujete viac, ako vám môže poskytnúť vaša batéria, máte prístup k napájaniu zo siete. Hybridné solárne systémy sú najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby vám nikdy nedošla energia.

Prispôsobiteľnosť využitia vašej energie

Hybridné solárne systémy majú zvyčajne jeden alebo viac ovládačov, ktoré vám umožnia posielať prebytočnú slnečnú energiu prichádzajúcu z vašich panelov buď do úložiska batérie alebo do siete. Je tiež možné nastaviť systém tak, aby fungoval úplne automaticky – najprv nabil batériu, a posielal energiu do siete, až keď bude plná. Systém dokáže fungovať aj v off-grid režime, kedy neposieľa do siete žiadnu energiu.

Komplexnejšie systémy dokážu naviac efektívne využívať smer toku energie podľa cenovej výhodnosti v jednotlivých časoch. Takéto využitie je obzvlášť výhodné pre väčšie a firemné riešenia, pre ktoré dokážu priniesť významnú úsporu.

Nevýhody hybridného solárneho systému:

Vyššia cena oproti ostatným systémom

Pretože hybridný solárny systém zahŕňa vybavenie pre tradičné solárne panely plus hybridný menič a batériu, nie je prekvapujúce, že patrí medzi drahšie možnosti využitia solárnej energie u vás doma. Navyše je batérie potrebné zvyčajne každých 10 rokov vymeniť, hoci solárne panely môžu vydržať aj niekoľko desiatok rokov.

Komplikovanejšia prevádzka

Po inštalácii tradičného systému solárnych panelov je potrebné len málo premýšľania alebo údržby. Avšak vzhľadom na komplikovanejšiu technológiu hybridného systému potrebujete určité množstvo vedomostí, aby všetko fungovalo hladko. Napríklad budete musieť skontrolovať a upraviť nastavenia toho, ako sa hybridný menič, batéria a sieť koordinujú.

Zložitejšia inštalácia

Systémy môžu byť komplikovanejšie na inštaláciu ako systémy striktne viazané na sieť alebo systémy mimo siete, kvôli komplexnejšiemu striedaču, batériam a ďalším komponentom.

Má pre vás hybridný systém zmysel?

Ak si okrem inštalácie solárnych panelov môžete dovoliť aj záložnú batériu, je to skvelá možnosť, ako zabezpečiť, aby bol váš dom napájaný solárnou elektrinou, aj pri nepriaznivých podmienkach a výpadkoch elektriny. Pri pripojení k sieti budete mať väčšiu stabilitu a ešte môžete ušetriť peniaze výrobou vlastnej elektriny.

Ak pre vás náklady na záložnú batériu nie sú výhodné, kompromisom môže byť on-grid solárny systém. Nech si však vyberiete čokoľvek, inštalácia solárnych panelov je skvelou voľbou pre úsporu peňazí a zabezpečenie vlastnej energetickej nezávislosti. 

Z čoho sa skladá hybridný systém:

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings
300+ realizácií domácich a firemných fotovoltaických systémov
13+ rokov praxe v obore solárnych systémov

Pokrokové riešenia a spolupráce s odborníkmi a univerzitami

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte