Cena fotovoltaickej elektrárne

Potrebujete poradiť?

Fotovoltaické riešenia sú komplexné stavby. Preto cena fotovoltaickej elektrárne závisí od mnohých premenných, ako veľkosti inštalácie, typu panelov, technologických špecifikácií a ďalších faktorov. Ceny týchto komponentov sa neustále menia, preto nechceme zverejňovať presné sumy za jednotlivé komponenty, mohlo by sa stať, že nebudú aktuálne. Ak uvažujete nad fotovoltikou pre váš rodinný dom či firemný priestor, neváhajte nás kontaktovať, pripravíme vám cenovú ponuku na fotovoltaickú elektráreň na mieru. Pomôžeme vám vybrať solárny systém tak, aby vyhovoval vašim potrebám, zároveň vám pomôžeme so získaním finančnej dotácie.

Cenové ponuky na fotovoltaické systémy spracúvame individuálne podľa požiadaviek zákazníka

Od čoho závisí cena fotovoltaiky

Cena fotovoltaickej elektrárne pozostáva v prvom rade z nosnej konštrukcie, na ktorej sú panely umiestnené. Cena tejto konštrukcie sa mení v závislosti od veľkosti FV systému a spôsobu uchytenia. Veľkú úlohu hrá aj to, akú má zákazník strechu. Na rôzne typy striech ( plochá strecha/šikmá strecha ) sa musia použiť rozličné druhy konštrukcií. Ďalším faktorom ovplyvňujúcim cenu inštalácie FVE je typ fotovoltaickej elektrárne, najčastejšími systémami sú  – sieťová On-Grid a hybridná, pri hybridnej  musíme rátať aj s batériou, tam sa cena odvíja od kapacity a typu.

Dôležité je aj to, koľko káblov bude použitých pri spojení hlavného domového rozvádzača panelov a meniča. Tieto komponenty musia byť spolu spojené kvalitnými káblami, ktoré nie sú najlacnejšie, a ich ceny sa tiež môžu meniť. Pre správne fungovanie FVE nemožno podceniť žiaden komponent, a preto používame len kvalitné značky s dlhoročnými skúsenosťami a množstvom spokojných zákazníkov.

Od veľkosti FVE závisí aj veľkosť meniča. Väčšie elektrárne potrebujú silnejšie meniče, aby uniesli nápor z panelov. Pre bližšie informácie o tom, aké meniče používame, aj s popismi, si môžete pozrieť na našej stránke – Meniče fotovoltaických systémov

Posledná vec, ktorá ovplyvňuje cenu fotovoltaickej elektrárne, sú samozrejme panely. Aké panely budú použité, je zložitý proces, ktorý musí brať do úvahy veľkosť plochy strechy, koľko kW chceme produkovať a mnoho ďalších vecí, ktoré môžu byť individuálne podľa miesta inštalácie FVE. Aké panely používame a ich porovnanie si môžete pozrieť – Panely fotovoltaických systémov

Cenová ponuka fotovoltických systémov

V cenovej ponuke od nás máte vždy všetko rozpísané – čo a koľko použijeme na stavbu vašej fotovoltaickej elektrárne. Všetky položky sú podrobne rozpísané a ušité presne na mieru vášmu domu a vašim potrebám spotreby elektrickej energie, na čo primárne chcete využívať FVE a pod. Kúpa fotovoltaickej elektrárne je nákladná, ale dlhodobá investícia, teraz však máte možnosť využiť dotácie na fotovoltaické panely z programu Zelená domácnostiam.

Pre niekoho je dôležitá dodávka komponentov, cena a inštalácia, pre iného môže byť najťažšia časť komunikácia s ostatnými partnermi procesu, či už na strane žiadosti o dotáciu, jednanie s distribučnou spoločnosťou alebo príprava napojenia. Preto máme pre našich klientov vybudovaný procesný systém s troma možnými typmi spolupráce – Standard, Premium a na kľúč. Viac o procese realizácie fotovoltaickej elektrárne.

Cena On-Grid fotovoltaickej elektrárne

Ak máte záujem o On-Grid systém, viac informácií alebo individuálnu cenovú ponuku, neváhajte nás kontaktovať. Podľa rozsahu požadovaných služieb si u nás viete vybať fotovoltické riešenie na kľúč. Zistite viac o On-Grid fotovoltaickom systéme, o tom ako funguje, alebo o jeho výhodách.

Cena On-grid fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

5kW solárny systém vrátane montáže

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne

Podľa rozsahu požadovaných služieb si viete u nás vybať ponuku na mieruV prípade záujmu vám radi pripravíme individuálnu ponuku hybridného fotovoltického riešenia podľa vašich potrieb. O jeho výhodách, nevýhodách, alebo o tom, či má pre vás zmysel zistíte viac na našej stránke – hybridný fotovoltaický systém.

Cena hybridnej fotovoltaickej elektrárne | EmotionBuildings

5kW solárny systém vrátane montáže

Uvažujete nad fotovoltikou? Ponúkame vám profesionálne poradenstvo a realizáciu fotovoltaických systémov, pripravíme projektovú dokumentáciu vhodného riešenia a vybavíme za vás všetky potrebné administratívne záležitosti a povolenie k pripojeniu k distribučnej sústave.

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte