Zelen├í dom├ícnostiam op├Ą┼ą spusten├í!

Zelen├í dom├ícnostiam op├Ą┼ą spusten├í!

Prv├í f├íza projektu Zelen├í dom├ícnostiam je spusten├í, informovala o┬átom Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agent├║ra (SIEA). Nov├ę pouk├í┼żky na in┼ítal├íciu zariaden├ş za─Źne SIEA vyd├íva┼ą a┼ż v druhej f├íze projektu po spusten├ş nov├ęho informa─Źn├ęho syst├ęmu za─Źiatkom roka 2024. Zariadenia v┼íak bude mo┼żn├ę in┼ítalova┼ą aj vopred, a┬áto od 30. okt├│bra 2023.

Nov├ę podmienky podpory Zelen├í dom├ícnostiam

Projekt Zelen├í dom├ícnostiam ponech├íva v┼íetky osved─Źen├ę postupy z p├┤vodn├ęho projektu, ale prin├í┼ía nieko─żko vylep┼íen├ş a┬ánoviniek. Okrem dlh┼íieho ─Źasu na v├Żber zariadenia a maxim├ílne zjednodu┼íen├ęmu pod├ívaniu ┼żiadost├ş, je jednou zo z├ísadn├Żch zmien, ┼że zariadenia bude mo┼żn├ę in┼ítalova┼ą aj vopred, pred zaregistrovan├şm ┼żiadosti a z├şskan├şm pouk├í┼żky. O pouk├í┼żku teda bude mo┼żn├ę po┼żiada┼ą sp├Ątne. Na pouk├í┼żky pre dom├ícnosti je vy─Źlenen├Żch 151,6 mili├│na eur, z toho 58,1 mili├│na eur pre Bratislavsk├Ż samospr├ívny kraj. Kompletn├ę podmienky podpory SIEA zverejnila v─Źera, 30. okt├│bra 2023.

Dot├ícia na fotovoltaick├ę syst├ęmy

Najviac podpora st├║pla pri fotovoltick├Żch syst├ęmoch v pr├şpade dom├ícnost├ş, ktor├ę maj├║ vy┼í┼íiu spotrebu. Maxim├ílny v├Żkon, na ktor├Ż bude be┼żne poskytovan├Ż pr├şspevok, je obmedzen├Ż na 3 kW s pr├şspevkom 1725 eur. Ak dom├ícnos┼ą preuk├í┼że vy├║─Źtovacou fakt├║rou vy┼í┼íiu spotrebu ako 3 000 kW/rok, m├┤┼że by┼ą maxim├ílny podporovan├Ż v├Żkon a┼ż 7 kW. O 15 % bud├║ navy┼íe zv├Żhodnen├ę dom├ícnosti pri in┼ítal├ícii bezemisn├Żch zariaden├ş v oblasti riadenia kvality ovzdu┼íia alebo pre dom├ícnosti, ktor├ę prestan├║ vyu┼ż├şva┼ą tuh├ę paliv├í.

Uva┼żujete o fotovoltaike a vyu┼żit├ş ┼ít├ítnej dot├ície?

Ak m├íte z├íujem o z├şskanie pr├şspevku v r├ímci projektu Zelena dom├ícnostiam venujte pozornos┼ą v├Żberu zhotovite─ża. Zauj├şmajte sa o referencie realiz├íci├ş FVE a preverte si, ─Źi v├ím zabezpe─Ź├ş servis in┼ítalovan├Żch zariaden├ş. In┼ítal├íciu mus├ş vykona┼ą v├Żhradne opr├ívnen├Ż zhotovite─ż, ktor├Ż m├í so SIEA podp├şsan├║ zmluvu najnesk├┤r k term├şnu podania ┼żiadosti o preplatenie pouk├í┼żky.

Na┼ía spolo─Źnos┼ą EmotionBuildings je v zozname opr├ívnen├Żch zhotovite─żov v zmysle V┼íeobecn├Żch podmienok n├írodn├ęho projektu Zelen├í dom├ícnostiam. Pon├║kame v├ím profesion├ílne poradenstvo a┬árealiz├íciu fotovoltaick├Żch syst├ęmov.

Na┼íim klientom pom├┤┼żeme nie len s v├Żberom zariadenia, ale i pripojen├şm novej FVE do siete (Stanovisko rezervovanej kapacity), rezervovan├şm pouk├í┼żky v projekte Zelen├í dom├ícnostiam, ─Źi zmluvami s distribu─Źnou spolo─Źnos┼ąou a dod├ívate─żom energie o virtu├ílnej bat├ęrii. Zistite viac o procese in┼ítal├ície fotovoltaickej elektr├írne.

Vyu┼żite na┼íe sk├║senosti a zabezpe─Źte si svoju vlastn├║ fotovoltaick├║ elektr├íre┼ł.