Dotácie sú horúca téma, ako zistiť ich výšku?

Určite ste si všimli, že máte možnosť uplatniť si dotáciu na fotovoltaické elektrárne, čím by ste mohli výrazne znížiť svoje náklady na začiatku investície do oblasti zelenej energie s využitím fotovoltických elektrárni (FVE). Táto finančná podpora je cennou príležitosťou pre každého, kto uvažuje o prechode na ekologickejšie zdroje energie.

Kalkulačka výpočtu dotácie na fotovoltaiku

V rámci procesu získavania dotácie je však dôležité poznamenať, že existujú rôzne podmienky a kritériá, ktoré treba splniť. Odporúčame, aby ste sa čo najskôr informovali o konkrétnych podmienkach, na základe, ktorých môžete uplatniť nárok na dotáciu. Vieme vám pomôcť nielen s informáciami o dotáciách. Úspešné spustenie novej fotovoltaickej elektrárne môže byť dlhší a pomerne komplikovaný proces, ktorý sa skladá z viacerých krokov. Naša spoločnosť má vybudovaný a zaužívany procesný systém, vďaka ktorému vás prevedieme celým procesom realizácie vašej FVE, krok po kroku.

Pre našich zákazníkov máme možnosť rezervovať poukážku, ktorá vám uľahčí celý proces a umožní vám vyhnúť sa zbytočnej byrokracii.

Určite vás zaujíma výška dotácie, ktorú by ste mohli čerpať. Táto suma zaujíma každého zákazníka. Zelená domácnostiam pripravila kalkulačku, kde si môžete vypočítať, aká dotácia vám prislúcha. Kalkulačku môžete nájsť na tomto odkaze: https://zelenadomacnostiam.sk/ako-na-to/uzitocne-informacie/kalkulacka/  Na stránke nájdete aj vysvetlený postup, ako v kalkulačke na dotácie pracovať. Je vhodné mať nainštalovaný Microsoft Excel, inak sa nezaručuje správne fungovanie kalkulačky.
 
Vďaka tejto kalkulačke výpočtu dotácie budete presne vedieť, na akú výšku dotácie máte nárok, čo vám v rozhodovacom procese môže poskytnúť hodnotné informácie. Vďaka tejto pomoci majú obyvatelia Slovenska výbornú príležitosť urobiť kroky smerom k energetickej nezávislosti. Dotácie otvárajú cestu k udržateľnejšiemu a efektívnejšiemu využívaniu zelenej energie, čím prispievame k celkovej energetickej trvalej udržateľnosti krajiny.
 
Uvažujete o fotovoltaike a využití štátnej dotácie? Ak uvažujete nad fotovoltikou pre váš rodinný dom či firemný priestor, neváhajte nás kontaktovať, pripravíme vám cenovú ponuku na fotovoltaickú elektráreň na mieru. Našim klientom pomôžeme aj s pripojením novej FVE do siete (Stanovisko rezervovanej kapacity), rezervovaním poukážky v projekte Zelená domácnostiam, či zmluvami s distribučnou spoločnosťou a dodávateľom energie o virtuálnej batérii.

Využite naše skúsenosti a zabezpečte si svoju vlastnú fotovoltaickú elektráreň.

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte