Dotácie na fotovoltaiku – nečakajte na nich!

Dotácie na fotovoltaiku – nečakajte na nich!

Určite ste sa už oboznámili s možnosťou získania dotácií na fotovoltaické elektrárne. Vďaka národnému projektu Zelená domácnostiam môžu slovenské domácnosti požiadať o štátnu dotáciu na inštaláciu malého fotovoltaického zariadenia do 10 kW. Možno ste zvažovali oddialenie rozhodnutia s tým, že počkáte na ideálny čas na čerpanie týchto dotácií. Nečakajte a nenechajte sa odradiť, pretože byrokratický proces spojený s inštaláciou fotovoltaickej elektrárne môže predstavovať neznesiteľné oneskorenie a výrazne predĺžiť celý proces až o tri mesiace.

Využite potenciál svojej FVE už na jar 2024

Prvé poukážky na dotácie budú vydávané v 1. štvrťroku 2024. Inštalovať fotovoltaické zariadenie je však možné už pred registrovaním žiadosti o poukážku, a to od 30. októbra 2023. Zároveň, je od tohto dátumu možné žiadať o dotácie aj spätne.

Ak plánujete, aby vaša elektráreň začala fungovať už od prvých jarných dní a zároveň chcete maximalizovať úspory, mali by ste skutočne zvážiť čo najskoršiu realizáciu montáže FVE. Kým si začnete vyrábať vlastnú elektrinu a profitovať z nej, čaká vás relatívne náročný administratívny proces – žiadosti, vyjadrenia, povolenia, posudky, zmluvy, hlásenia, …

Aj v prípade, že sú strechy pokryté snehom a samotná inštalácia nie je aktuálne možná, naši skúsení pracovníci vedia efektívne za vás spracovať práve potrebnú dokumentáciu. Komplexný proces distribúcie môže narobiť neplechu, obzvlášť pri riešení rezervovanej kapacity pre pripojenie v distribučnej sústave. Z tohto dôvodu sa odporúča iniciovať montáž už v zimných mesiacoch, kedy možné zdržanie na úradoch o dva týždne nie je tak závažné. Okrem toho získate výhodu plánovanej inštalácie medzi prvými, čo vám poskytne väčší výber termínov, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám, a samozrejme, umožní vám začať využívať výhody fotovoltaickej elektrárne skôr.

Nečakajte s realizáciou vašej fotovoltaickej elektrárne

Naša spoločnosť EmotionBuildings je v zozname oprávnených zhotoviteľov v zmysle Všeobecných podmienok národného projektu Zelená domácnostiam. Ponúkame vám profesionálne poradenstvo  a realizáciu fotovoltaických systémov, pripravíme projektovú dokumentáciu vhodného riešenia a vybavíme za vás všetky potrebné administratívne záležitosti a povolenie k pripojeniu k distribučnej sústave. Preto máme pre našich klientov vybudovaný procesný systém s troma možnými typmi spolupráce – Standard, Premium a na kľúč. Viac o procese realizácie fotovoltaickej elektrárne.

Ak uvažujete nad fotovoltikou pre váš rodinný dom či firemný priestor, neváhajte nás kontaktovať, pripravíme vám cenovú ponuku na fotovoltaickú elektráreň na mieru.

Zabezpečte si svoju vlastnú fotovoltaickú elektráreň medzi prvými

Fotovoltaická elektráreň na kľúč | EmotionBuildings

Zavolajte nám

alebo nám napíšte